Kredi vaadiyle emeklileri dolandırıyorlardı

Video: Kredi vaadiyle emeklileri dolandırıyorlardı

"Size kredi çekeceğiz" diyerek, 13 ilde 900 emekliyi dolandıran çeteye, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesi operasyon düzenlendi. Operasyonun hedefinde çete üyesi ve çeteye yardımcı olan 85 şüpheli vardı.

Polis ekipleri gece saatlerinde toplandı, aynı anda İstanbul, Muğla, İzmir, Tekirdağ ve Bursa dahil 13 ilde, operasyonun düğmesine basıldı. Hedefte internet ve sosyal medya üzerinden verdikleri ilanlarla,
emekli vatandaşları dolandıran çete vardı. Çete üyeleri, ihtiyacı olan emeklileri kredi vaadiyle kandırıyor, aldıkları paraların 10-15 katı daha da borçlandırıyordu. Çete bu yolla şuana kadar tespit edilen 900 kişiyi dolandırdı. Çetenin yıllık kazancının ise yaklaşık 5 milyon lira olduğu tespit edildi.

Şikayetler üzerine İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü hareket geçti. Çete üyelerinin, kullandığı mekanlar kısa sürede tespit edildi. Ve düğmeye basıldı.

13 farklı ilde 85 adres aynı anda basıldı, çetenin kullandığı ofis ve evleri basıldı, aramalar yapıldı. Hedef olan 85 şüphelinin yakalanması için başlatılan operasyon halen devam ediyor. Polis ekipleri aramalarını sürdürüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS