Kumru sel felaketinin ortasında yaşama tutundu | Video

Kumru sel felaketinin ortasında yaşama tutundu | Video

"Her şeye rağmen hayat devam ediyor" dedirten bir görüntü... Bursa'daki sel felaketinde su ve balçıkla dolan evlerine dönen sel mağdurları, yükselen suyun sınırında bir kumru ve yavrularıyla karşılaştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kestel ilçesinde 5 kişinin yaşamını yitirdiği, 1 kişinin de kaybolduğu sel felaketinden en fazla etkilenen yerleşim birimlerinden biri de Dudaklı mahallesi oldu. Bir kumrunun mahallede bir evin duvarına yaptığı yuva, sel sularına kapılmaktan santimlerle kurtuldu. Sel felaketi sırasında kumru, yavrularını bırakmadı.

Mahalle sakinlerinden Hasan Fil, sel sularının yüksekliğine rağmen kumrunun yuvasını terk etmediğini belirtti. Fil, "Bu kumru hep buradaydı. Öldürmeyen Allah öldürmüyor. Biz de hayret içindeyiz. Anne her yerde her zaman anne. Su seviyesi yuvanın dibine kadar geliyor ama işte görüldüğü gibi Allah’ın bir hikmetidir. Yavrularını bırakmamış. Ne diyelim ki. Buna da şükür. Allah beterinden saklasın. Burada yaşananlar büyük bir doğa olayı. Büyük bir ibret olayı. Allah herkesi korusun. Kumru da bu olayın bir simgesi oldu" dedi.