Kurtulmuş'tan Gazze değerlendirmesi

Kurtulmuş'tan Gazze değerlendirmesi

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail-Hamas çatışmasına ilişkin, "tek bir masumun öldürülmesine rıza gösteremeyiz" değerlendirmesinde bulundu. Batı'ya seslenen Kurtulmuş, "çatışmaların durdurulması için uluslararası camia sorumluluklarını yerine getirmeli" ifadesini kullandı. Kurtulmuş'un gündeminde yeni anayasa da vardı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

“Biz bir tek masumun öldürülmesine rıza gösteremeyiz. Hangi ırktan, hangi dinden olursa olsun bir masum insanın, bir yaşlının, çocuğun katledilmesi insanlığı öldürmek gibidir.” Hamas’ın başlattığı saldırı sonrası, İsrail’in Gazze’ye dönük bombardımanının ardından yaşananları bu sözlerle değerlendirdi. “Yaşananlar 1967 sonrası işgallerle Filistinlileri yok sayan anlayışın getirdiği son nokta” dedi.

Kurtulmuştan Gazze değerlendirmesi

“Filistin’in işgaline sessiz kalanlar, Filistinlilerin göçmen durumunda kalmasına seyirci kalanlar, dünyanın başka yerinde başka şey yaşanınca sonuna kadar konuşmayı biliyorlar.”

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, Hacı Bayram Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Töreni’nde çıktı kürsüye. Türkiye’nin İsrail ve Filistin’e sükûnet tavsiye ettiğini vurguladı. Mesajını Batı'ya verdi. “Ortadoğu barışının kapısı ise özgür Filistin kurulana kadar Filistin’in hakkaniyetle çözüme kavuşturulmasıdır. Bu çatışmaların durdurulmasını insani kayıplara son verilmesini uluslararası camianın sorumluluklarını yerine getirilmesini temenni ediyoruz."

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Kurtulmuştan Gazze değerlendirmesi

Kurtulmuş’un gündeminde yeni anayasa da vardı. Anayasa özelinde aile kurumunun önemine de dikkat çekti. “Birey odaklı yeni özgürlükçü, kapsayıcı anayasa için de bütün gücümüzle mücadele edeceğiz. Aile yapısını ortadan kaldırmaya çalışan dünyayı insansızlaştırmak üzerine kurulu sapkın fikirleri Türkiye’de oluşmasına karşı çıkmalıyız.”

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow