hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kurum: Bir pistimiz duruyor, doğu-batı pisti kalıyor

  Atatürk Havalimanı'nın millet bahçesine dönüştürülme kararı ile başlayan tartışmalar devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan "Pistler bir ihtimal kalkmaz" dedi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da konuyla ilgili ayrıntıları paylaştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk Havalimanı ve oradaki pistlerle ilgili açıklamasının yankıları sürerken, bir açıklama da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan geldi. Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi’ye konuşan Kurum, yapılacak çalışmaların detaylarını anlattı.

  "Bir pistimiz duruyor. Doğu-batı pisti kalıyor. Kuzey-güney pistinde de proje dahilinde kullanabileceğimiz altyapıyı orada kullanacağız. Pistlerin olduğu yerlerde yürüyüş yolları yapmaya gayret gösteriyoruz. O alanlara spor alanları yapacağız. Proje dahilinde kuzey-güney pistinin kullanılabilecek her türlü alanını kullanacağız.”

  "29 Mayıs’ta temel atacak mısınız?" sorusu üzerine ise, milletimize verdiğimiz sözler doğrultusunda çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz diyen Bakan Kurum, önümüzdeki yıl da tamamlayıp açacak şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz bilgisini paylaştı.

  Kurum, Cumhuriyetimizin 100. Yılında İstanbul’un Fethinin kutlanacağı bir günde bu parkı İstanbulumuza armağan edeceğiz dedi. Kurum millet bahçesine ilk etapta 132 bin 500 ağacın dikilmesi planlandığını da söyledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow