Latif Şimşek saldırı anını anlattı! Cemal Enginyurt ve koruması ile neler yaşandı?

Latif Şimşek saldırı anını anlattı! Cemal Enginyurt ve koruması ile neler yaşandı?

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, katıldığı bir televizyon programında kendi gibi konuk olan gazeteci Latif Şimşek’in üzerine yürüdü. Canlı yayında fiziksel saldırıda bulundu. Gazeteci Şimşek, Enginyurt ve koruması olduğu iddia edilen kişi hakkında şikayetçi oldu. Savcılık soruşturma başlattı, koruma Emrah Topal tutuklandı. CNN TÜRK canlı yayınına konuk olan Şimşek, yaşananları Ne Oluyor? programında anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gazeteci Latif Şimşek, katıldığı televizyon programında Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt ve korumasının saldırısına uğradı. CNN TÜRK canlı yayınında saldırıyla ilgili konuşan Latif Şimşek, programda neler yaşandığını anlattı. Latif Şimşek'e saldıran Cemal Enginyurt'un korumasının tutuklandığı bildirildi.

Latif Şimşek yaşananları böyle anlattı:

Ben yüzlerce televizyon programına katıldım ama böyle bir şeyi ilk defa yaşadım. Üstelik 25 yıldır tanıştığımız siyasetçi ile yaşadık bu olayı. Program başladı hiçbir sorun yok. Programın ilk reklam arasından sonra tartışmada bir konu başka konuyu çağırıyor. O sırada konu Türkiye'deki yargı sistemine getirildi ve bana göre haksızlık yapıldı. O sırada Cemal Enginyurt yüksek sesle aşağılayıcı üslupla bir takım sözler söyledi. Ben de aynı sertlikle karşılık verdim. Benim sözlerimde hakaret, küfür asla yoktu. Karşınızda size bağıran çağıran bir ifade tarzıyla konuşan biri varsa Latif Şimşek de aynı tarzda yanıt verir. Asla böyle bir şey beklemiyordum. Çok eskiye dayanan tanışıklığımız var. Aramızda bir husumet yaşanmamış. Ses yükseltme olayını başlatan kendisi. Bundan dolayı bir gazeteciyi korumalarına darp ettirecek durum nasıl bir ruh halidir merak ediyorum. Canlı yayında şiddetle kalkıp bana doğru gelmeye başladı. Ben de ayağa kalktım. Pınar Ardor yanına ara verdi. Ara verince korumasını mı arkadaşımı bilmiyorum ama stüdyo bir anda karıştı. O arada Cemal Enginyurt'un adamları girmiş stüdyoya. Ben Cemal Enginyurt ile tartışırken biri beni sandalyeye oturttu. Cemal Enginyurt üzerime gelince ayağa kalktım o sırada arkamdan bir yumruk geldi. Orada Cemal Enginyurt'un işaretiyle bana saldırıldığını düşünüyorum.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Programın sunucusu Pınar Işık Ardor ise yaşadıklarını şu sözlerle ifade etti:

Latif Şimşek'e bir kez daha geçmiş olsun diliyorum. Ortam biraz gergin dediğim hava oldu. İki tarafa da çok bakmıyorum o sırada, kafamı kaldırdım dedim ki bu gerginlik hayra alamet değil. 5 dakika sonra reklamdı. Ani kalkınca biz reklam kararı aldık. Reklamda mıyız diye sordu? Sadece şiddet görüntüleri yoktu, çok kötü bir dil vardı. Bir insan olarak utandım. O insanlar içerideki odada yayını seyrediyorlardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı