hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 2020 ne zaman yapılacak?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs sonrası normalleşme süreci ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. LGS sınav tarihi ve diğer alanlardaki konulara ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı salgının yeniden yayılması halinde daha sert tedbirlerin alınacağının altını çizdi. Peki, LGS ne zaman yapılacak ve sınav hangi tarihte olacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Liselere Geçiş Sınavı tarihi ile ilgili merakla beklenen açıklama geldi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok sınavın tarihi ertelenmiş ve yeni tarihler duyurulmuştu. Yine aynı şekilde farklı alanlarda alınan tedbirlerle virüsün yayılmasının önüne geçilmişti.

  Covid-19 vakalarında olumlu gelişmelerin yaşanmaya başlanmasının ardındansa normalleşme süreci için adımlar atılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen son toplantıda alınan yeni kararlar kamuoyu ile paylaşıldı. O kararlardan biri de LGS 2020 ile ilgili oldu.

  LGS 2020 NE ZAMAN?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Liselere Geçiş Sınavı tarihi ile ilgili yaptığı açıklama şöyle: YÖK sınavı 27-28 Haziran'da LGS 20 Haziran’da Askeri geçiş sınavı 14 Haziran’da açılacaktır. Üniversiteler 15 Haziran’da akademik takvime dönecekler. Kurallara uyulmaması ve salgının yeniden yayılması halinde çok daha sert tedbirlere başvurmak zorunda kalabiliriz. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow