hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Lise yüzdelik dilimleri neler? LGS tercihleri ne zaman başlayacak, hangi gün bitecek?

  LGS 2020 sonuçları açıklaması sonrasında adaylar puanlarına göre tercih yapabilmek için LGS tercih kılavuzu içerisinde yer alan detayları inceledi. Detayların öğrenilmesiyle birlikte de lise taban puanları araştırılmaya başlandı. Peki, 2020 LGS tercihleri ne zaman başlayacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Lise taban puanları öğrencilerin puanlarına göre tercih yapacakları önümüzdeki günlerde adaylara yerleştirme öncesi ilk bilgileri verilecek. Liselere Geçiş Sınavı sonucuna göre öğrencilerin elde ettikleri yüzdelik dilimler yerleştirmelerinde kullanılacak. Peki, tercihler ne zaman alınacak, sonuçlar ne zaman açıklanacak ve ilk nakil başvuruları hangi tarihte alınacak?

  LGS TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI

  MEB 16 Temmuz 2020 tarihinde sonuçların açıklanmasının hemen ardından tercih kılavuzunu da yayınladı. Önemli tarihlerin yer aldığı kılavuzda tercih sürecinde dikkat edilmesi gerekenler sıralandı.

  LGS 2020 TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ…

  LİSE TABAN PUANLARI

  2019 yılında lise taban puanları öğrencilerin yüzdelik dilimleri ile belirlendi. Örnek olarak Bahçelievler 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi en düşük yüzdelik dilim yüzde 24,54 oldu.

  2019 TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ..

  TERCİHLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

  MEB’in tercih kılavuzunda verdiği bilgilere göre tercihler 20 Temmuz’da başlayacak ve 29 Temmuz’da sona erecek.

  TERCİH SONUÇLARI HANGİ TARİHTE AÇIKLANACAK?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  10 Ağustos’ta ise sonuçların açıklanmasının ardından boş kontenjanlar ilan edilecek.  Aynı gün ise yerleştirmeye esas 1. nakil başvuruları başlayacak.

  SINAV SONUCU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow