Lodos İstanbul'da kayığı karaya çıkardı

Video: Lodos İstanbul'da kayığı karaya çıkardı

İstanbul hafta sonu lodosa, haftanın ilk günü de yağışa teslim oldu. Haftasonunda dev dalgalarla sahil şeritleri sulara gömüldü.

Metrelerce yükseğe çıkan dalgalar, deniz ulaşımını neredeyse tamamen durdurdu. Türk Hava Yolları, 120'den fazla seferini iptal etti. Bazı semtlerde çatılar uçtu, ağaçlar devrildi.


Bazı sahil yolları trafiğe kapatıldı. Elektrik direkleri devrildi. Bugün ise sabah saatlerinde etkili olan yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu, trafik durma noktasına geldi.


Lodosun etkisiyle yükselen dalgalar Caddebostan'dan Pendik'e kadar olan sahil yolunu sular altında bıraktı. Suların çekilmesiyle burada bulunan dükkanlardaki hasar ortaya çıkmaya başladı. Kartal Balıkçılar çarşısındaki bulunan balıkçıların dükkanları ve restorantlar kullanılamaz hale geldi. Yaya yolunun kenarındaki kayaların, kuvvetli dalgaların etkisi ile etrafa saçıldığı dükkanlara hazar verdiği görüldü. dalgalar nedeniyle balıkçılara ait bir sandalın karaya vurarak parçalandığı, sahildeki bisiklet yolunda da hasar meydana geldiği görüldü. Esnaf yaşanan hasardan dolayı mağduriyetini dile getirdi.


İstanbul Tuzla'da kuru yük gemisi karaya oturdu.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS