Mahir Ünal: Millet o isimlerle yol yürümemizi istemiyor

Video: Mahir Ünal: Millet o isimlerle yol yürümemizi istemiyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti'yle yolları ayrılan bazı isimler hakkında, "Kendi istedikleri görevler onlara verilmediği için, makamlar statüler verilmediği içen ya da ellerinden alındığı için küsenlerle bu millet bizim yol yürümemizi istemiyor" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, canlı yayında CNN TÜRK Muhabiri Murat Pazarbaşı'na AK Parti'nin 18'inci yaşı kutlamaları hakkında bilgiler verdi. 17 yılda AK Parti, büyük değişimi, krizleri yönetti diyen Ünal, geçen yıllarda partiyle yolları ayrılan isimlerin doğal olarak bu törene çağrılmadığını kendisini aileden hissedenlerin çağrıldığını söyledi. Ünal şöyle devam etti:


"Zaten ihraç edilenlerin ve istifa edenlerin çağrılmaları beklenemez. Biz kendisini AK Parti ailesinde hissedenleri davet ediyoruz. AK Parti’de makam ve statü değil görev ve sorumluluk vardır. Bu görevleri de millet verir. Yani 17 yıldan beri, Recep Tayyip Erdoğan'a bu görev ve sorumluluğu kim veriyor? Millet veriyor. 2007’de Tayyip Erdoğan partisi ve milletiyle yaptığı istişarelerle, “Benim kardeşim” diye bir Cumhurbaşkanı açıkladı. 2014'te, “Benim kardeşim” diye bir başbakan açıkladı. Dolayısıyla bu sorumluluklar, AK Parti ve millet tarafından verildi. Şimdi bunlar devam etmediği zaman küsülmez. AK Partide bugün belediye başkanı olursunuz, yarın milletvekili olursunuz, ertesi gün il başkanı olursunuz, bir başka gün başka bir görev alırsınız. Makam ve statüyle hareket etmediğimiz için 17 yıldan beri biz ayaktayız. Kendi istedikleri görevler onlara verilmediği için, makamlar statüler verilmediği içen ya da ellerinden alındığı için küsenlerle bu millet bizim yol yürümemizi istemiyor."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS