hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Makilik alanı otopark yapmışlar… O otele suç duyurusu

  Antalya'da beş yıldızlı bir otel hakkında, sorgun çamlığında geniş bir alanı işgal ederek ağaçları kestiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Yapılan inceleme neticesinde alana girişler kapatıldı. Otel yetkilileri ise iddialara ilişkin açıklama yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “Alt yapı çalışmaları ile beraber tamamen bir tadilat çalışması yapıyoruz.” Öne sürdükleri gerekçenin adı tadilattı ancak bunun bir "çevre işgali" olduğu iddia edildi. Ormanlık alana müdahale eden o işletme şikayet edildi.

  Antalya Manavgat'taki 5 yıldızlı bir otel, Sorgun çamlığında iş makinesi çalıştırdığı gerekçesiyle ihbar edildi. Jandarma ile birlikte bölgeye giden Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri büyük şok yaşadı. Çünkü çamlığın 5-6 dekarının işgal edildiği, kesilen ağaç ve makilerin yerlerine egzotik bitkilerin dikildiği, şantiye ve otel çalışanlarının bölgeyi otopark olarak kullandığı, otel tadilatında kullanılacak malzemelerin de burada depolandığı belirlendi.

  Makilik alanı otopark yapmışlar… O otele suç duyurusu

  Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Manavgat Cumhuriyet Savcılığına işletme hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Otele ait araçların giriş yaptığı bölgeye çukur açılarak bölgeye giriş engelledi. Otel yetkilileri ise iddiaları kabul etmiyor.

  Otel müdürü Tulga Kantur, “Otelimizin bünyesindeki zeytin ağaçları biz getirdik. Mandalina, portakal vesaire diktik. Tadilatlardan zarar görmesin diye 3-4 ağacı karşı ormanlığa diktik. Peyzaj bitince geri alacaktık” derken, Avukat Mustafa Cenkçi de “Bizim buradan kendi söktüğümüz ağaçlar var. Kendi ağaçlarımız ve çam değil süs ağaçları. Kurumasınlar diye karşı tarafa koymuştuk eğer bunla ilgili ceza varsa ödemeye hazırız problemimiz yok” ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Makilik alanı otopark yapmışlar… O otele suç duyurusu

  Öte yandan yakın zamanda tadilat yapılan otele, çamlık içerisine moloz döktüğü gerekçesiyle cezai işlem uygulandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow