hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Malatya'da deprem konutları yükseliyor

  6 Şubat depremlerinden etkilenen 11 ilde kalıcı konut çalışmaları sürüyor. Malatya'daysa inşasına depremden hemen sonra başlanan yapılarda sona yaklaşıldı. Battalgazi'de son rötuşları yapılan 726 kalıcı konutun teslimi için gün sayılıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Depremin üzerinden 6 ay geçti ama deprem bölgesi unutulmadı. Bölgenin kalkınması için çalışmalar sürerken kalıcı konutlarda da sona gelindi. Battalgazi'de 726 konut sahiplerine kavuşmak için bekliyor.

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminde hasar alan şehirlerden biri de Malatya'ydı. Deprem sonrasında 14 bin 338 konut için temel atıldı. Battalgazi'nin Orduzu Mahallesi'ndeyse, 4. etaptaki kalıcı konutlar bitmek üzere.

  Malatyada deprem konutları yükseliyor

  Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder çalışmalarla ilgili, “Bir yerde devlet varsa yaşam vardır, kolaylık vardır. 4. etaptaki 726 konutta süren çalışmalara baktığımızda şantiye şefimiz, konutların aralık ayında tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilebileceği beyanında bulundu. Çalışmaları da yerinde inceledik, inşallah vatandaşlarımız 12’nci ayda evlerine kavuşmuş olacaklar. Diğer taraftan eski Malatya’da çalışmalar var. Amacımız, hedefimiz depremden etkilenen vatandaşlarımızı nasıl şimdi çadırlardan kurtarıp konteynerlere yerleştirdiysek, konteynerlerden alıp kalıcı konutlara taşımak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow