hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Malatya'da deprem konutlarının inşası sürüyor

  Malatya-Akçadağ'da 316 kalıcı konutta sona gelindi. Mart ayında sahiplerine teslim edilmesi planlanan konutlar Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Depremzedelerin sıcak yuvalarına kavuşmasına sayılı zaman kaldı. Malatya'nın Akçadağ ilçesindeki kalıcı konutlarda sona gelindi. TOKİ tarafından 9 Haziran'da temeli atılan 316 konutun yüzde 90'ı tamamlandı.

  Malatyada deprem konutlarının inşası sürüyor

  Depremde Malatya'nın 4 ilçesi büyük yıkıma uğramıştı. Akçadağ da o ilçelerden biriydi. Başpınar Mahallesi'nde dönüşüm başladı.

  Binalar 7 ayda inşa edildi. Konutların mart ayında sahiplerine teslim edilmesi bekleniyor.

  Malatyada deprem konutlarının inşası sürüyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak konuyla ilgili, “2024’ün ilk çeyreğinde hepsi teslim edilecek. Yaralarımız derin olsa da sarılması için gereken adımlar hızla atıldı. Özellikle köy evlerine değinirsek 2 bin 73 evden bin 50sinin işleri devam ediyor ve köy evlerinde çok güzel bir seviyedeyiz.  TOKİ’deyse şu an Dikömerler mevkisinde bulunuyor. 316 evin yapımı tamamlandı. 2024’ün ilk çeyreğinde teslim edilecek hale geldi. Altyapı çalışmaları su, kanalizasyon, elektrik, doğalgaz, internetle ilgili yapılması gereken tüm çalışmalar, burada hakikaten komple bir şekilde hem devam etmiş hem de neticeye çok yaklaşmış durumda” şeklinde konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow