Marmaris yangınında son durum: DHA muhabiri Cavit Akgün CNN Türk'te

Marmaris yangınında son durum: DHA muhabiri Cavit Akgün CNN Türk'te

DHA muhabiri Cavit Akgün Marmaris yangınındaki son durumu CNN Türk ekranlarında anlattı. Akgün, 85 yaşında bir kişinin arı kovanlarının yanında yaktığı ateş sonucu yangının çıktığını ve o kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Marmaris'teki yangına ilişkin son duruma ilişkin açıklamalarda bulunan DHA muhabiri Cavit Akgün, "Sadece karadan müdahale var. Yangınla ilgili bir gözaltı var. Şuan itibarıyla yangının yerleşim yerlerine yaklaşma ihtimali yok. Ekipler can hıraş şekilde yangının yerleşim yerlerine ilerlemesini engelledi. Bölgede çok şiddetli bir rüzgar vardı ama şuan için rüzgarın şiddeti azalmış durumda." dedi. 

BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bir kişinin de gözaltına alındığını ifade eden Akgün, "Yangının çıktığı nokta tespit edildi. 85 yaşındaki bir kişi arı kovanlarının yanında ateş yakmasından dolayı yangın çıkıyor. Maalesef rüzgarın etkisiyle o ateş yangına dönüştü. O kişi gözaltına alındı." ifadelerini kullandı. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

MARMARİS YANGINI NASIL ÇIKTI?

Marmaris'in Yalancıboğaz mevkiindeki ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Rüzgarın şiddeti ile yangın bir anda büyüyerek geniş bir alana yayıldı. 112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan ihbar üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri sevk edildi.

Kısa sürede olay yerine gelen ekipler yangında havadan ve karadan müdahale başlattı.

YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERİ DÜŞTÜ

Muğla’nın Marmaris ilçesinde meydana gelen orman yangınına müdahale etmek üzere görevlendirilen Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı yangın söndürme helikopteri, saat 16.10 sıralarında Denizli’nin Çardak ilçesine bağlı Gemiş Mahallesi yakınlarında düştü.

İlk belirlemelere göre Rus yapımı yangın söndürme helikopterinde bulunan 7 personelden 2’si hayatını kaybederken, 5 kişi ise yaralandı.