Maske ile havamız ölçüldü, sonuç vahim!

Video: Maske ile havamız ölçüldü, sonuç vahim!
"<a class="in-news-link" href="/havamizi-bozmayin" target="_blank" title="Havamızı Bozmayın haberleri">Havamızı Bozmayın</a>" <a class="in-news-link" href="/saglik-ve-cevre-birligi" target="_blank" title="Sağlık ve Çevre Birliği haberleri">Sağlık ve Çevre Birliği</a>'nin 7 ülkede gerçekleştirdiği kampanyanın adı. Aralarında <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a>'nin de olduğu ülkelerde farklı şehirlere gidilip, özel bir maske ile hava kirliliği ölçüldü. Türkiye'nin sonucu ise pek parlak değil. <a class="in-news-link" href="/cansu-karadan" target="_blank" title="Cansu Karadan haberleri">Cansu Karadan</a>'ın haberi.

"Havamızı Bozmayın" Sağlık ve Çevre Birliği'nin 7 ülkede gerçekleştirdiği kampanyanın adı. Aralarında Türkiye'nin de olduğu ülkelerde farklı şehirlere gidilip, özel bir maske ile hava kirliliği ölçüldü. Türkiye'nin sonucu ise pek parlak değil. Cansu Karadan'ın haberi.

Uluslararası bir çevre örgütü, Sağlık ve Çevre Birliği "Havamızı Bozmayın" kampanyası kapsamında hava kirliliğini ölçen bir maske geliştirdi. Sonra o maske ile 7 ülkede gezdi. Türkiye, Avrupa'da havası en kirli 10 şehrin sekizine sahip ülke.

CNN TÜRK muhabiri Cansu Karadan, Sağlık ve Çevre Birliği Türkiye Danışmanı Funda Gacal ve Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Çiğdem Çağlayan ile konuştu.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS