Maske ve eldiven genelgesi

Video: Maske ve eldiven genelgesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da maske ve eldiven genelgesi yayınladı. Bu ürünlerin atıklarının diğer çöplerle karıştırılmamasına karar verildi.

Dezenfektan, eldiven ve maske koronavirüs ile mücadelede olmazsa olmazlar haline geldi. Eskiden sadece sağlık çalışanlarının kullandığı bu ürünler, şimdi toplumun her kesimi tarafından kullanılıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da bu sebeple maske ve eldiven genelgesi yayınladı. Genelgeye göre; bütün kurum ve işletmelerin bina giriş ve çıkışları ile ortak kullanım alanlarında biriktirme ekipmanı yerleştirilecek. Genelgeye göre; bütün kurum ve işletmelerin bina giriş ve çıkışları ile ortak kullanım alanlarında biriktirme ekipmanı yerleştirilecek. Atıklar en az 72 saat bekletildikten sonra ilçe belediyelerince evsel atık olarak toplanacak.

Sağlık kuruluşlarının karantina birimi olarak belirlenen yerlerde oluşan atıklar 'tıbbi atık' olarak yönetilecek ve diğer atıklarla karıştırılmaması sağlanacak." ardından ayrıştırılan bu ürünler büyükşehir belediyelerinin atık tesislerine götürülerek bertaraf edilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS