hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Meclis olağanüstü toplanacak

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Meclis CHP’nin çağrısı üzerine 25 Temmuz’da ekonomik gelişmeleri değerlendirmek üzere olağanüstü toplanacak. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, CHP’nin bu çağrısını parti içi yaşananları örtmeye yönelik gündem değiştirme olarak niteledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP’nin, meclisin olağanüstü toplantı çağrısının ardından meclis 25 Temmuz’da toplanacak. AK Parti grubu o toplantı için hazır bulunacak ancak meclisin açılması için gereken 200 milletvekili çoğunluğu sağlanırsa Genel Kurula katılacak.

  AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler CHP’nin bu çağrısına 'gündem değiştirmek için' dedi.

  CHP’nin olağanüstü çağrısını samimi bulmadığımı, kendi partileri içinde yaşadıkları olayları örtmeye ve gündemi değiştirmeye yönelik bir girişim olarak gördüğümü ifade etmek isterim” ifadelerini kullandı.

  Türkiye Büyük Millet Meclisi 1 Ekim'de açılacak.

  Güler, “En önemli gündemimiz yeni sivil anayasa” dedi ve meclis açıldığında gündeme gelecek yasalar hakkında bilgi verdi.

  Abdullah Güler, “Bizim esas gündemimiz büyük ihtimalle yeni bir anayasa noktasındaki çalışmamız olacaktır. Deprem bölgesinde çalışan arkadaşlarımızın bize iletecekleri hususlarda çalışmamız gerekiyor. Sağlık Bakanlığı’mızın, aile hekimleri ve yeniden tanımlamalar noktasında bazı istek ve önerileri vardı. Ekim ayı içinde bunları da görüşeceğiz” sözlerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Güler, taşeron düzenlemesiyle ilgili “konu ile alakalı analizler yapılıyor" mesajını vererek “2015'te çıkarılan ve yaklaşık 946 bin kişiye gerek güvenlik gerekse temizlik hizmeti gibi sürekli kamu içerisinde hizmeti sağlayan özel sektör elamanlarının, yine kamudaki bir iştirak şirketi üzerinden süresiz iş akdiyle beraber hizmet sözleşmesi imkanı tanınmıştı. Bu nitelikte ona benzer bir durum varsa bu kapsam içinde değerlendirilecektir” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow