hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Meclis'te ilk gündem: Terörle mücadele

  Türkiye Büyük Millet Meclisi, 20 günlük aranın ardından salı günü mesaisine başlıyor. Meclis Genel Kurulu’nda "terörle mücadele" oturumu gerçekleştirilecek. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, terör saldırılarına yönelik Meclis Genel Kurulu’nu bilgilendirecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  20 günlük aranın ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi "terör" gündemi ile mesaisine başlayacak. 9 şehidin ardından Meclis Genel Kurulu’nda terörle mücadele konuşulacak. Milletvekilleri bilgilendirilecek.

  Mecliste ilk gündem: Terörle mücadele

  16 Ocak Salı günü 15.00'de başlayacak Genel Kurul'u Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş yönetecek. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, terör saldırılarına yönelik Meclis Genel Kurulu’nu bilgilendirecek. Genel Kurul’da parti grupları adına da konuşmalar yapılacak. Parti temsilcilerine 20 dakika kürsüde söz verilecek. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de terör oturumuna katılması bekleniyor.

  Genel Kurul’da görüşmelerin tamamlanmasının ardından terörün lanetlendiği ve terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğinin vurgulandığı Meclis Başkanlık Tezkeresi okunup oylanacak. Onaylanan tezkere Resmi Gazete’de de yayınlanacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow