hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Meclis'te yeni grup kurulacak mı?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  CHP listelerinden Meclis’e giren partilerin Meclis’te grup kurma çalışmaları artık DEVA Partisi olmadan devam ediyor. Gelecek Partisi ve Saadet Partisi arasındaki çalışmalara Kurban Bayramı arası verildi. Önümüzdeki hafta her iki partinin nihai kararını vermesi bekleniyor. Peki yeni formül ne? Detaylar haberimizde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP listelerinden Meclis’e giren DEVA, Gelecek ve Saadet Partilerinin grup kurma çalışmalarından sonuç çıkmadı. DEVA Partisi yola tek başına devam edecek. Gelecek Partisi ve Saadet Partisi ise hala masada.

  Mecliste yeni grup kurulacak mı

  35 milletvekili ile Meclis’te temsil edilen üç siyasi parti, Meclis’te grup kurmak için uzun süredir bir araya geliyordu. Ancak, DEVA Partisi kendi logosu altında grup kurulmasını istedi. Diğer partiler ise kabul etmedi. Gelecek Partisi ile birleşmeye de sıcak bakmadı DEVA Partisi. Şimdi yeni formüllerle Gelecek ve Saadet Partisi’nin görüştüğü belirtiliyor.

  Edinilen bilgilere göre yeni formül, 10'ar vekili olan iki partinin ortak Meclis grubu oluşturması. Çatı partisinin ise Saadet Partisi olması bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mecliste yeni grup kurulacak mı

  Saadet ve Gelecek Partileri arasındaki görüşmelere Kurban Bayramı arası verildi. Önümüzdeki hafta yeniden bir araya gelmeleri ve yakın zamanda nihai kararın verilmesi bekleniyor. Her iki partinin kaynakları da “bu hafta olmazsa herkes kendi yoluna bakar” mesajı veriyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow