Mehmetçik yerli teçhizatla sahada

Mehmetçik yerli teçhizatla sahada

Terörle mücadele operasyonlarında başarıyla mücadele eden Mehmetçik, yerli üretim silah ve araçlarla arazide bir adım daha öne geçiyor. Sarp dağlarda son teknolojiyi kullanan askerler, en zor koşullarda bile teröristlerin izini sürüyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mehmetçik "KİRPİ" ve "VURAN" ile güvenle taşınıyor, milli piyade tüfeği MPT-76 ile hedefini 12'den vuruyor. Teröristlerin inleri ise İHA'larla kilometrelerce uzaktan tespit edilebiliyor.

Terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen iç güvenlik operasyonlarında yerli üretim techizatla kuşanan Mehmetçik, teröristlere göz açtırmıyor. Yüksek mukavemetli iplikten üretilen kamuflajlarla dondurucu soğuğa rağmen, terör örgütü mensupları adım adım izleniyor.

Teröristlerin kol gezdiği dağ geçitlerinde huzur ve güvenliği sağlayan komandolar, MPT-76 ve BORA-12 gibi yerli silahlarla operasyonlarda hedefini tam 12'den vuruyor.

Geçit vermeyen yollarda yerli üretim zırhlı personel taşıyıcı KİRPİ ve VURAN ile operasyon bölgelerine intikal eden Mehmetçik, mayın patlayıcı gibi tehdidinin olduğu sahalarda güvenle ilerleyebiliyor.