hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mertcan'ın katiline müebbet hapis

  2022'de Kocaeli'nde çıkan bir sokak kavgasında Mertcan Pekatik'i tabancayla öldüren Selçuk Seis'in yargılandığı davadan karar çıktı. "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılan Seis, ayrıca "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan da 27 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sokak kavgası arbedeye dönüşmüş, çıkan silahlı çatışmada bir kişi hayatını kaybetmişti. Yargılanan katil zanlısına verilen ceza belli oldu.

  19 Haziran 2022'de Kocaeli İzmit'te bir eğlence mekanında çıkan tartışma sokağa taşınmış, çıkan arbedede tabancayla ateş açan Selçuk Seis, Mertcan Pekatik'i öldürmüştü.

  Mertcanın katiline müebbet hapis

  Cinayetin ardından hazırlanan iddianamede Selçuk Seis, hakkında "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası, ayrıca Pekatik'in 3 arkadaşına karşı gerçekleştirdiği eylemi nedeniyle de "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan toplam 45 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.

  Kocaeli 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında Selçuk Seis'e "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası ve "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan da 27 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz yargılanan diğer 3 sanık ise davadan beraat etti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow