Metrekareye 200 kilogram yağış düştü

Video: Metrekareye 200 kilogram yağış düştü
<a class="in-news-link" href="/manisa" target="_blank" title="Manisa haberleri">Manisa</a> ve <a class="in-news-link" href="/izmir" target="_blank" title="İzmir haberleri">İzmir</a>'de etkili olan şiddetli sağanak, su baskınlarını da beraberinde getirdi. <a class="in-news-link" href="/yagis" target="_blank" title="Yağış haberleri">Yağış</a> etkisini kaybederken kentlerde hasar tespit çalışmaları başladı.

Manisa ve İzmir'de etkili olan şiddetli sağanak, su baskınlarını da beraberinde getirdi. Yağış etkisini kaybederken kentlerde hasar tespit çalışmaları başladı.

Ekili alanları su bastı. Onlarca kişi mahsur kaldı. Ege'de, şiddetli yağışın neden olduğu hasar onarılıyor.

Günlerdir süren şiddetli yağış, İzmir'de yerini güneşe bıraktı. 200 kilogramın üzerinde yağış düşen kentte hayat yeniden normale döndü. Su basan İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne hala elektrik verilemiyor. Yağışın vurduğu ve yürüyen merdivenlerin dahi su altında kaldığı İZBAN Pancar İstasyonu'ndaki suyun tahliye işlemleri de devam ediyor.

Manisa'da da 600'den fazla ev ve iş yerini su bastı. Metrekareye 203 kilogram yağış düşen sağanaktan en çok Yunusemre, Şehzadeler, Saruhanlı, ve Akhisar ilçeleri etkilendi. Sele karşı kriz masası kuruldu.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS