hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Metrobüs neden kepçeyle parçalandı? İBB'den açıklama

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  İstanbul'da bir metrobüsün kepçeyle parçalandığı görüntüler sosyal medyada tartışmaya neden oldu. CNN TÜRK'ün sorusunu yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, hurdaya çıkan metrobüsün Makine Kimya Endüstrisi'ne teslim edildiğini ve onların aracı taşıyabilmek için parçaladıklarını belirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kepçe darbeleri peş peşe indi. Metrobüs böyle parçalandı.

  İstanbul'da bir metrobüsün iş makinesiyle parçalandığı anlar sosyal medyada paylaşıldı. Görüntüler tartışmaya yol açtı. Aracın halen kullanılmakta olduğu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince parçalandığı iddia edildi.

  Metrobüs neden kepçeyle parçalandı İBBden açıklama

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu konuyla ilgili CNN TÜRK'ün sorularını yanıtladı. Belediyeden yapılan açıklamada, metrobüsün Kadir Topbaş'ın belediye başkanlığı döneminde alındığı, verimsizliği ve ekonomik ömrünü tamamlaması nedeniyle hurdaya çıkarıldığı belirtildi. Hurdaya çıkarılan araçların, kanun gereği Makine Kimya Endüstrisi'ne teslim edildiği vurgulandı. Parçalanma işleminin de Makine Kimya Endüstrisi ekiplerince yapıldığı ifade edildi.

  Açıklamada, taşınacak metrobüsün uzun olduğu için TIR’a sığmadığı, bu nedenle parçalanarak TIR’a yüklendiğinin altı çizildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow