MHP'de gündem yerel seçim

MHP'de gündem yerel seçim

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli buluşmasından sonra MHP'de MYK toplandı. Bahçeli o toplantıda ne mesaj verdi? Kulislerde Cumhur İttifakı'nın iş birliği noktasında neler konuşuluyor? Detaylar haberimizde.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Yerel seçim için geri sayım sürerken siyasi partilerde de çalışmalar hızlandı. Son olarak AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir araya geldi. Yerel seçimde yapılacak iş birliğinin çerçevesi üzerine görüşme gerçekleştirildi.

Partiler harekete geçti. MHP'de Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında MYK toplantısı yapıldı. Toplantıda da Genel Başkan Bahçeli, yerel seçim sürecine ilişkin bilgilendirme yaptı, tespitlerini aktardı.

MHPde gündem yerel seçim

Edinilen bilgilere göre AK Parti ve MHP'nin Mart 2024 yerel seçimlerinde bir önceki seçimde hangi il MHP'de ise o ilde yine MHP aday çıkaracak. Mevcutta muhalefetin elinde olan belediyeler için ise istişare süreci hala devam ediyor. Burada "mevcudu koruma, üstüne ilave yapma " stratejisi güdülecek.

Kaynaklar, 30 büyükşehirde 27 ilde AK Parti’nin adayının, 3 büyükşehirde ise MHP’nin adayının destekleneceğini ifade etti. MHP'nin adayı olarak iş birliğine gidilmesi beklenen büyükşehirler ise Manisa, Mersin, Adana. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin memleketi Osmaniye'de de AK Parti’nin, MHP’nin belediye başkan adayını desteklemesi bekleniyor.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

MHPde gündem yerel seçim

Edinilen bilgiye göre doğu illerinde de oy oranlarına göre çalışma yapılıyor. Bu çerçevede MHP'nin oy oranının az olduğu il ve ilçelerde AK Parti’nin adayını destekleyebileceği ifade ediliyor.

AK Parti ve MHP'nin heyet görüşmeleri devam ediyor. İller için partilerde titiz bir çalışma yürütülüyor. Önümüzdeki haftalarda liderlerin bir kez daha "yerel seçim" başlığı ile bir araya gelmesi bekleniyor.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow