Son Dakika

Millet İttifakı adayı tartışması

A A

23.08.2021 - 21:14 Son Güncelleme:

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Bu soruyla ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'dan "Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu olacak" sözlerine ilişkin CHP’den ilk yorum geldi. Grup Başkan Vekili Özgür Özel o sözlerine kamuoyuna açık bir toplantıda kullanılmadığını belirtip, "CHP’nin bir ilanı değil" dedi. Peki, ittifakın adayı nasıl belirlenecek?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın İzmir’de katıldığı basına kapalı bir programda yaptığı "Cumhurbaşkanı olacak olan kişi Kemal Kılıçdaroğlu" açıklaması siyasetin gündeminde.

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Meclis'te basın toplantısı düzenledi, Oğuz Kaan salıcının o açıklamalarına ilişkin "kapalı toplantıydı" değerlendirmesi yaptı ve "CHP’nin yaptığı bir ilan değil" dedi.

Özgür Özel, aday belirleme sürecine dair de konuştu, bir kez daha Millet İttifakı’nı işaret etti. CHP yönetiminden de dönem dönem adaylık açıklamaları yapılıyor. Adaylık tartışmaları CHP Lideri’nin bu çıkışıyla ilk kez gündeme gelmişti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu da Cumhurbaşkanı adaylarının Kılıçdaroğlu olduğunu ilan etmişti.