Milli Eğitim'den tatil tavsiyeleri

Video: Milli Eğitim'den tatil tavsiyeleri

Milli Eğitim Bakanlığı, yaz tatili boyunca yapılabilecek 73 farklı etkinliğe yer verilen bir öneri listesi hazırladı. Liste, okul öncesi, ilkokul ile ortaokul öğrencilerine karneyle dağıtılacak.

2018-2019 eğitim öğretim yılı Cuma günü sona eriyor. Öğrenciler için uzun yaz tatili başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin yaz tatili boyunca aileleriyle yapabilecekleri sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri içeren tavsiye listesi oluşturdu. Liste okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine karne alırken dağıtılacak.


Listede, "Bir çiçek dikin ve büyütün", "Doğa yürüyüşü yapın", "Üç ağaç türü öğrenin", "Kuşlara ve sokak hayvanlarına yem verin", "Salıncak kurun", "Uçurtma uçurun", "Yemek yapın", "Kitap okuyun", "Film izleyin", "Mektup yazın", "Düğme ve sökük dikmeyi öğretin" şeklinde yaratıcı ve duyarlı kişilik gelişimine katkı sağlayacak 73 etkinlik yer alıyor.


Çocukların gündelik hayattaki yemek yapmak, düğme ve sökük dikmek gibi basit kişisel ihtiyaçlarını kendi başlarına karşılayabilme becerilerinin de öğretilmesinin tavsiye edildiği listede, ihtiyaç sahiplerine yardım etmenin de bu yaz birlikte yaşanmasının yararlı olacağı ifade ediliyor.


Bakanlık tarafından listeye ilişkin yapılan açıklamada ise, "Eğitimin hapsolduğu sınıflardan çıkartılıp ait bulunduğu yere eve, bahçeye, sokağa, doğaya, hayatın içine çıkartılması gerekir" denildi.


Etkinlikler sayesinde "anne ile babaların çocuklarıyla telaşsız ve sağlıklı bir iletişim kurmasını sağlayacağını, ebeveynlerin de stresini azaltıp çocuklarıyla bağlarını pekiştireceği vurgulandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS