Milli sistem 'Koral' darbe vurdu

Video: Milli sistem 'Koral' darbe vurdu

Fırat'ın doğusuna yönelik "Barış Pınarı" Harekatı dün saat 16:00'da başladı. Harekat başlar başlamaz bölgede tüm iletişim durdu. Sinyallerin kesilmesi için yerli ve milli sistem "Koral" kullanıldı.

Fırat'ın doğusuna yönelik operasyonun başladığı saatlerde bölgede tüm iletişim sistemleri durdu, sinyaller kesildi.


Hedef mevziler kazarak tuzaklamalar yapan terör örgütünün, telefon ve internet hatlarını kullanarak, okul ve hastane olarak kullanılan binalara yerleştirdiği bombaları patlatmasının önüne geçmekti.


Sinyallerin kesilmesi için yerli ve milli elektronik harp sistemi "Koral" kullanıldı. Hedefler de eş zamanlı olarak vurulmaya başlandı.


Koral, askeri araçlara entegre edilen ve geniş frekans bandında görev yapabilen bir radar sistemi. Yerli ve milli sistem radarları kör etmek, iletişimi kesmek ve bilgisayarlı sistemleri işlevinden uzaklaştırmak için geliştirildi. Bir elektronik destek aracı ve 4 elektronik taarruzdan oluşuyor.


PEKİ SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?


Elektronik harp sistemi, hedefi çok sıkı bir şekilde takip edip hangi bantta yayın yaptığını buluyor. O banttaki elektronik taarruz aracına gereken bilgiler aktarılıyor ve hedef, elektronik taarruz aracı tarafından işlevini yapamayacak hale getiriyor.


Hava savunma sistemi Koral, Suriye sınır hattına sevk edilerek aktif hale getirilmişti. Sistem menzilinin yaklaşık 200 kilometre olduğu belirtiliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS