hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Motosiklete ilgi arttı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Otomobile erişim giderek zorlaşırken, daha ulaşılabilir olan motosiklete talep arttı. Yılın ilk dört ayında 235 binden fazla motosiklet trafiğe kayıt yaptırdı. Rakamları Türkiye İstatistik Kurumu açıkladı. İşte detaylar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Otomobil bulamayan motosiklete koştu. Motosiklet satışında artış oldu. Türkiye İstatistik Kurumu, nisan ayına ilişkin motorlu kara taşıtları istatistiklerini açıkladı. Ulaşım ihtiyacını gidermek isteyenlerin daha ulaşılabilir bir araç olan motosiklete yöneldiği ortaya çıktı. TÜKONFED Başkanı Turusan Bağcı, "Ülkemizde şu anda trafiğe kayıtlı araç sayısı 27 milyonu geçmiş durumda. Bu 27 milyon araçtan 4 milyon 320 bini motosiklet. Yüzde 68'inin trafik poliçesi yok. Yaklaşık 3 milyona yakın motosiklet sigortasız aramızda dolaşıyor" dedi.

  640 BİN TOPLAM SATIŞIN 235 BİNİ MOTOSİKLET OLDU

  İlk 4 ayda trafiğe kaydı yapılan motorlu taşıt sayısı 640 bin. Bu rakamın içinde en fazla satışa imza atan 252 bin 819 adetle otomobil oldu. Motosiklet ise 235 bin 394 adet trafik kaydıyla bu yarışa girdi.

  ''KURYE SAYISINDA DA CİDDİ ARTIŞ YAŞANDI''

  Turusan Bağcı, "Motosiklete yönelmenin en önemli artış sebeplerinden biri de insanların kurye işlerinde çok sayıda eleman açığının olması. Bu alanda çok sayıda ihtiyacın olması" diye konuştu.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow