hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MSB'den sınırlarda son 3 ayın bilançosu

  Milli Savunma Bakanlığı, son 3 ayda sınırlardan Türkiye'ye girmeye çalışan 200 teröristin yakalandığı belirtildi. Açıklamada, hudutlara yapılan operasyonlar sonucu ayrıca 6 bin 541 düzensiz göçmenin yakalandığı kaydedildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Savunma Bakanlığı, hudut güvenliği kapsamında yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkan tabloyu paylaştı..

  TÜRKİYE'YE GİRMEYE ÇALIŞAN 200 TERÖRİST YAKALANDI

  Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre; 15 Ağustos-10 Kasım 2023 tarihleri arasında sınırdan Türkiye'ye girmeye çalışan 200 terörist yakalandı. Yakalananlardan 154’ünün FETÖ-PDY, 40'ının PKK/KCK-PYD/YPG, 5'inin DEAŞ ve 1'inin de MLKP terör örgütü üyesi olduğu tespit edildi. Ayrıca aynı tarihler arasında 41'i PKK, 3'ü de DEAŞ üyesi olmak üzere toplam 44 terörist ise hudut birlikleri tarafından etkisiz hâle getirildi.

  MSBden sınırlarda son 3 ayın bilançosu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  49 BİN 281 DÜZENSİZ GÖÇMENİN GİRİŞİ ENGELLENDİ

  Söz konusu tarih aralığında sınırda, düzensiz göçle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlar sonucu ise 6 bin 541 düzensiz göçmen yakalandı. 49 bin 281 düzensiz göçmenin ise yasa dışı hudut geçiş girişimi engelledi.

  MSBden sınırlarda son 3 ayın bilançosu

  BAYRAKTAROĞLU'DAN SINIR DENETLEMİ

  Öte yandan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu da hudutlarda denetlemelerde bulundu. Bayraktaroğlu; Suriye, Irak, İran, Yunanistan ve Bulgaristan hudutlarında görevli birliklerde yaptığı inceleme ve denetleme faaliyetlerinde hudut hattında alınacak ilave tedbirlerle ilgili talimatlar verdi.

   MSBden sınırlarda son 3 ayın bilançosu

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow