hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Muharrem İnce CHP'ye dönecek mi? Son noktayı koydu!

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in eski CHP'lilere baba evine dönün çağrısı gündemde. O çağrı sonrasında gözlerin çevrildiği isimlerin başında Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce vardı. İnce "Ne benim CHP'ye girmek gibi bir düşüncem var, ne de böyle bir teklif" ifadesini kullandı. Özgür Özel'in bir diğer çıkışı da Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında yapılan gizli protokol üzerinden eleştirmesiydi. Özdağ'dan da Özel'e yanıt geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "NE BÖYLE BİR DÜŞÜNCEM VAR NE DE BİR TEKLİF"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in yaptığı o çağrı sonrası gözler, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin CHP'ye dönüp dönmeyeceğine çevrilmişti. İnce, "Ne benim CHP'ye girmek gibi bir düşüncem var, ne de böyle bir teklif var" dedi.

  Sözcü Gazetesi'ne konuşan Muharrem İnce, "Ben, Memleket Partisi'nin Genel Başkanıyım" vurgusu yaptı. İnce, "Memleket Partisi olarak seçime tek başımıza girecekmiş gibi kararımızı alacağız" diye konuştu.

  "Yerel seçimde ittifak yapacak mısınız?" sorusuna da yanıt verdi Muharrem İnce, "Seçimlere tek başımıza gireceğiz ama 'ilkeli ittifaklara' açığız, çıkar ittifakına değil" ifadesini kullandı.

  Muharrem İnce CHPye dönecek mi Son noktayı koydu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÖZDAĞ'DAN ÖZEL'E "İTTİFAK" TEPKİSİ

  Özgür Özel'in bir diğer dikkat çeken çıkışı da Kemal Kılıçdaroğlu'nun Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında yapılan gizli protokol üzerinden eleştirmesiydi. O eleştiriye de Bursa'da gazetecilerle bir araya gelen Ümit Özdağ'dan yanıt geldi. Özdağ, "CHP'deki genel başkan değişikliğinin gerekçesi olarak cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Zafer Partisi'yle ittifak yapılarak, HDP seçmeninin küstürülmesi olarak izah etti. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı'na Selahattin Demirtaş ile kol kola yol yürümesini biz de öneriyoruz. Daha iyisine layık değiller" dedi.

  Muharrem İnce CHPye dönecek mi Son noktayı koydu

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow