Mustafa Sarıgül ilk adımı attı | Video

Video: Mustafa Sarıgül ilk adımı attı | Video

Yeni siyasi parti kurma hazırlığındaki Mustafa Sarıgül ilk adımı attı. Sarıgül'ün liderliğindeki Türkiye Değişim Hareketi'nin kurucular kurulu Ankara'da bir otelde toplandı. Kameralara kapalı toplantıda Sarıgül kurmaylarına hitap etti. Genel sekreter Hasan Aydın da yol haritasını anlattı. Kısa bir süre içerisinde partinin resmi olarak da kurulacağını duyurdu.

"Sayın genel başkanımızın o konudaki heyecanı, enerjisi, toplumdan almış olduğumuz ilgi... Bugün yarın yani gün sayıyoruz." Türkiye Değişim Hareketi Genel Sekreteri Hasan Aydın, İçişleri Bakanlığı'na başvuru için bu mesajı verdi. Yakın zamanda eski CHP'li Mustafa Sarıgül başkanlığındaki yeni partinin hayata geçeceğini duyurdu. Aydın bu açıklamaları, Sarıgül'ün partileşme yolunda attığı Türkiye Değişim Hareketi kurucular kurulunun Ankara'da düzenlediği toplantıda yaptı.

Toplantı kameralara kapalı olarak gerçekleşti. Mustafa Sarıgül yol arkadaşlarına bu bölümde seslendi. Yol haritasını da sağ-sol ayrımı yapmadan 83 milyonun partisi olmak, Türkiye'nin önüne yeni bir yol açarak tükenmiş umutları yeniden yeşertmek olarak belirledi.

40 kişiden oluşan kurulcular kurulu toplantısının ardından eski CHP Milletvekili, Türkiye Değişim Hareketi Genel Sekreteri Hasan Aydın, genel merkez binası binası ve illerde örgütlenmeye ilişkin konuştu. "Şu anda 54 ilde hazırlanmış durumdayız. 35 ilimizin yöneticileri belli olmuş durumda. Diğerlerinin kaliteli olması için biraz daha kuruluşu bekliyoruz. Çünkü biz ortaya çıktıkça ilgi artıyor. Genel merkez binamızda bugün yarın bitme noktasında" dedi.

Parti genel merkez binasının Ankara'da Beysukent’te olacağı, partinin kuruluş sloganı 'Çare Değişim, Çare Sarıgül' diye belirlendiği öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS