hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Nüfus müdürlüklerinde yoğun mesai

  Şu sıralar nüfus müdürlükleri yoğun. Vergi ve harçlarda beklenen fiyat artışı nedeni ile çok sayıda kişi pasaport işlemlerini yıl sonuna kadar halletmeye çalışıyor. Tabi bilgi kirliliği nedeni ile nüfus cüzdanı değiştirmekte acele edenler de var. Detaylar, CNN TÜRK Muhabiri Hasret Kaya'nın haberinde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeni yılda harç ücretlerinin de artması bekleniyor. Hal böyle olunca pasaport işlemi yaptırmak isteyeneler o fiyat farkını ödememek için nüfus müdürlüklerinin yolunu tutuyor.

  Sadece pasaport için değil sürücü belgesi ya da nüfus cüzdanı değişimi için başvuranlar da var. Ancak özellikle sosyal medyada bilgi kirliliği var. Nüfus cüzdanı değişimi ve ehliyet değişimi için son tarihin 31 Aralık olduğu yönünde kafa karışıklığı yaratan bilgiler dolaşıyor.

  Nüfus müdürlüklerinde yoğun mesai

  Konuyla ilgili Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden de açıklama geldi. "Nüfus cüzdanı değiştirmeniz için son tarih bulunmamaktadır..." denildi. Sürücü belgesi 2016 ve öncesine ait olanlar için ise tarih 31 Aralık 2024. Yani daha 1 sene zaman var.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow