hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Öğrencilerden elektrikli yarış aracı

  Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri 2011 yılından bu yana yarış otomobili üretiyor ve bu araçlarla uluslar arası yarışmalarda Türkiye’yi temsil ediyorlar. O yarışmalardan kupa ve derecelerle dönen öğrenciler, bu yıl ikinci elektrikli yarış otomobilini üretti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yıldız Teknik Üniversitesi Racing Takımı, 2011'de kuruldu. Takım, ürettikleri araçlarla 2014-2021 arasında dünyanın lisans düzeyinde en prestijli mühendislik yarışması olan Formula Student yarışlarına katıldı. Geleceğin mühendisleri Türkiye’yi, Almanya, İtalya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerde temsil ettiler.

  Yıldız Teknik Üniversitesi Racing Takımı, 2021'de katıldığı yarışmada içten yanmalı araçla hızlanma etabında şampiyonluk kupasını kaldırdı. Ekip, dayanıklılık etabında üçüncülük ve genel klasmandaysa beşincilik kazandı.

  Bu yıl ise sekizinci içten yanmalı motorlu ve ikinci elektrikli yarış otomobili üretildi. Üretilen araçların tanıtımı İstanbul Beşiktaş’ta yapıldı. Öğrenciler, araçlarıyla İtalya’da ve Çekya'daki yarışlarda Türkiye’yi temsil edecek.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow