hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Okullarda ara tatil kaldırılacak mı?

  Okullarda ara tatil kalkacak mı? Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "velilerden ve öğrencilerden talep gelirse gereğini yaparız" dedi. Meclis'te AK Parti grup toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Tekin, ara tatil ile ilgili "kişisel kanaatim Türkiye çapında değil bölgesel uygulanabilir" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “Öyle bir şey yok. Velilerden öğretmenlerden öğrencilerden öyle bir talep gelirse o zaman bakarız.” "Okullarda ara tatil kaldırılacak mı?" sorusuna bu sözlerle yanıt verdi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrenci, veli ve öğretmenlerden gelecek taleplere göre hareket edileceğini söyledi. “Bu yılkini gördükten sonra bir değerlendirme yaparız. Eğer öyle bir olumsuzluk varsa gereğini yaparız.”

  Okullarda ara tatil kaldırılacak mı

  2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının birinci dönem ara tatili bir ay sonra yani 13 Kasım'da başlayacak, 17 Kasım'da da sona erecek. Mecliste AK Parti grup toplantısı öncesinde Bakan Tekin'e ara tatilin kaldırılıp kaldırılmayacağı soruldu. “Ara tatilden sonra İzleme, Değerlendirme Daire Başkanlığımız rapor oluşturur. Bakarız öğrenciler, veliler, öğretmenler mutlu ise biz de devam ettiririz.”

  Bakan, "benim kişisel kanaatim Türkiye çapında değil bölgesel olarak uygulanabilir" ifadelerini kullandı. “İl bazlı olarak iklim koşulları, coğrafi mesafeler, uzaklıkları önünde bulundurarak valiliklere bırakılabilir bu inisiyatif.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow