hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YKS tercihleri 2019: Üniversite yerleştirme sonucu ÖSYM sonuç sayfasında!

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  2019 YKS tercihleri ile ilgili ÖSYM’den merakla beklenen açıklama geldi. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden yapılan açıklamada sonuçların kurumun resmi internet adresi üzerinden sorgulanabileceği bilgisi paylaşıldı. İşte üniversite yerleştirme sonuçları ve YKS tercih sonucu ile ilgili detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÖSYM’den yapılan açıklama şöyle; 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2019-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

  Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 06 Ağustos 2019 tarihinde saat 12.00'den itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

  ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow