hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Otobüsün hızının saatte 130 km olduğu belirlendi

  Gaziantep'de 16 kişiyi hayattan koparan kazanın ardından otobüs şoförü ilk iafedsini vermişti. O şoforün ifadeleri olay yerinde karşılaştırmalı olarak incelendi. İncelemelerde şoförün ifadelerindeki çelişkiler ortaya çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Kazayı 20-30 metre kala gördüm" dedi. Ama 307 metre fren izi tespit edildi. Gaziantep'de 16 kişiyi hayattan koparan o kazada, otobüs şoförünün ifadeleri mercek altında.

  20 Ağustos'ta Gaziantep-Nizip otoyolundaki kazaya müdahale eden ekiplerin arasına dalan otobüs şoforü, ilk ifadesini vermiş şoför hızının saatte 100-110 km olduğunu öndeki kazayı ise 20-30 metre kala gördüğünü söylemişti. İfadeleri üzerine olay yerinde yapılan incelemeler derinleştirildi.

  Ekiplerin yaptığı çalışmalarda kaza noktasında 307 metre fren izi tespit edildi. Ayrıca incelenen takograf cihazında otobüsün kaza anındaki hızının saatte 130 km olduğu belirlendi.

  Ayrıca ilk kazadaki yaralılara yardım etmek ve görevlerini yapmak için olay yerinde olan İhlas Haber Ajansı muhabirleri Umut Yakup Tanrıöver ile Muhammet Abdulkadir de o kazada hayatlarını kaybetmişlerdi.

  Muhabirlerin kazadan dakikalar önce son görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde muhabirlerin birinin sağlık ekiplerine yardım ettiği diğerinin ise görevi gereği görüntü aldığı görülüyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow