Oyuncu Deniz Çakır beraat etti

Oyuncu Deniz Çakır beraat etti

Oyuncu Deniz Çakır, bir kafede yan masasında oturan başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyordu. Çakır, o davada suçun yasal unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraat etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bir kafede arkadaşlarıyla doğum günü kutlamasındaydı. Başörtülü kadınlar "Fotoğrafımızı çektiniz" dedi. Tepki gösterdi. Oyuncu Deniz Çakır ile yan masasındaki kadınlar arasında fotoğraf tartışması yaşandı.

Hakkında dava açılan Deniz Çakır'ın "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan 1 yıla kadar hapsi istendi. Çakır, suçlamayı kabul etmedi.

Çakır'ın görgü tanığı arkadaşları başörtülü kadınların içkilerinden rahatsız olduğunu belirtti. Bu nedenle Deniz Çakır'ın "İçkimizden neden rahatsız oluyorlar, burası Arabistan mı?" dediğini ileri sürdü.

Deniz Çakır'ın cep telefonunun incelendiğinin kaydedildiği karar duruşmasında, bilirkişi raporunun da fotoğraf çekmediği yönünde geldiği belirtildi. Mahkeme,suçun yasal unsurları oluşmadığı gerekçesiyle Çakır'ın beraatine hükmetti.