hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Özel Haber... Otostop çekip gasp ediyorlardı, JASAT timlerinden kaçamadılar

  Yol kenarında bekleyip, araçları gasp eden çete JASAT timleri tarafından yakalandı. Şüphelileri güvenlik kamerası görüntülerinde giydikleri ayakkabılar ele verdi. CNN TÜRK muhabiri Kaan Temeltaş ve kameraman Yasin Kamaloğlu'nun özel haberi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yol kenarında bekleyip yardım etmek için duranları gasp ediyorlardı. "Avcı Kapanı" operasyonuyla yakalandılar.

  Denizli'nin Serinhisar ilçesinde engelli bir kişinin gasp edilmesi üzerine, Denizli Jandarma JASAT ekipleri harekete geçti. Sorguda engelli kişinin, bir otostop çetesi tarafından gasp edildiği anlaşıldı.

  Yapılan soruşturma derinleşti, teknik ve fiziki takip yapıldı. 6 şüpheli Konya Akşehir'de yakalandı ve Denizli'ye getirildi. Fakat şüpheliler daha önce Denizli'ye gittiklerini ve suçu gerçekleştirdiklerini kabul etmedi. Bunun üzerine güvenlik kamerası görüntüleri incelendi.

  İncelemede otostop çetesinin yöntemi de ortaya çıktı. Bu yöntemde önce bir kişi yol kenarında bekleyip otostop çekiyor. Bir araç durunca da yol kenarında bekleyen kişi aracın sürücüsünü oyalıyor. Ardından arkada bekleyen 2 kişi hızlıca araca giriyor ve şöförü etkisiz hale getiriyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şüphelilerin daha önce suç kayıtları olduğu ve benzer suçları işlediği öğrenildi. 6 şahıs sorgularının alınmasının ardından adliyeye sevk edildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow