Pencereden giren itfaiye kurtardı

Pencereden giren itfaiye kurtardı

İstanbul Beşiktaş'ta yalnız yaşayan 71 yaşındaki Tuncay Çalık'tan 2 gündür haber alamayan komşuları ekip çağırdı. Yaşlı adamı kurtarmak için itfaiye ekipleri pencereden eve girdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Olay, saat 12.30 sıralarında Beşiktaş Vişnezade Mahallesi Şenlikdede Dere Sokak'ta yaşandı. Emekli albay olduğu öğrenilen 71 yaşındaki Tuncay Çalık evinde yalınız yaşıyordu. Komşularının yemek verdiği ve bakımlarını yaptığı Çalık'tan 2 gündür haber alamayan komşular polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Daha sonra haber verilmesi üzerine gelen itfaiye ekipleri kapı açılmayınca eve pencereden girdi. Tuncay Çalık'ın yaşadığını gören itfaiye ekipleri sevinç yaşadı. Kapının açılmasıyla içeri giren sağlık ekipleri Çalık'a ilk müdahalede bulundu. Daha sonra sedye ile ambulansa taşınan Tuncay Çalık hastaneye kaldırıldı. Çalık'ın ayaklarındaki ciddi yaralar dikkat çekti. 

Tuncay Çalık'a zaman zaman yemek veren ve bakımlarını yapan koşusu "Zaman zaman ben bakıyorum. Diğer komşular da bakıyor. Telefonla arıyor "Ben ölüyorum" diyor ama 2 gündür kapıyı açmıyordu" diye konuştu.