Prof, Dr. Ercüment Ovalı'dan heyecanlandıran paylaşım

Video: Prof, Dr. Ercüment Ovalı'dan heyecanlandıran paylaşım

Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan heyecanlandıran bir paylaşım geldi. Koronavirüse karşı aşı çalışmalarda gelinen son noktayı açıklayan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, "23 Nisan için sözleştik" dedi. Ovalı, "uzun süredir emek verdiğimiz projelerimizde nerelere geldiğimizi açıklayacağız" diye konuştu.

Koronavirüsün tedavisini bulmak için canla başla çalışıyor. Profesör Doktor Ercüment Ovalı resmi Twitter hesabından heyecanlandıran bir paylaşıp yaptı. "7 gün 16 saat laboratuvarda çalıştıktan sonra artık kurduğumuz sistemin güvenli olduğu kanıtlandı." dedi.

Sağlık Bakanlığı’nın çalışmalarına onay verdiği ovalı, yerli aşı geliştirmek için ekibiyle beraber 45 gün sürecek karantinaya girmişti. Günler süren laboratuvar çalışlarından sonra son gelişmeler ile ilgili bilgi verdi.

Prof, Dr. Ercüment Ovalı'nın sosyal medya hesabından açıklama yaptı. "7 gün 16 saat laboratuvarda çalıştıktan sonra artık kurduğumuz sistemin güvenli olduğu, kanıtlandı şimdi kahramanlarım içeri giriyor. Kaldığım yerden onlar devam edecek. İlk ekip Bulut Yurtsever, Gözde, Recai, sonra sayıları kademeli olarak artacak.23 Nisan için sözleştik." dedi.

Ovalı aşının çıkacağı tarih belli oldu gibi haberlere de yine sosyal medya hesabından yanıt verdi. "Medyada covid-19'un ilacını bulduk gibi paylaşımlar görüyorum. Bu doğru değil. Uzun süredir emek verdiğimiz projelerimizde nerelere geldiğimizi açıklayacağız" notunu düştü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS