hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Rahşan Ecevit anıldı | Video

  Eski başbakanlardan merhum Bülent Ecevit’in eşi ve Türk siyasi hayatının önemli isimlerinden Rahşan Ecevit vefatının birinci yılında anıldı. Salgın nedeniyle yüz yüze bir anma yapılmazken, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Ecevit'in kabrine bir ziyaret gerçekleştirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türk siyasetine damga vurmuş kadın siyasetçilerden olan Rahşan Ecevit, 17 Ocak 2020'de Ankara'da yaşamını yitirmişti. Ecevit Vakfı Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, pandemi nedeniyle yüz yüze bir anma yapamayacaklarını belirterek, Rahşan Ecevit’i sevenlerin çevrim içi bir araya gelerek yâd edeceklerini söylemişti.

  Rahşan Ecevit’in ölümünden önce yaklaşık 3-4 yıldır üzerinde çalıştığı bir kitabı olduğunu söyleyen Halıcı, “Rahşan Hanım, eşi Bülent Ecevit ile mücadelelerini anlatan ve anılarının yer aldığı kitabı çıkarmayı çok istiyordu. 3-4 yıldır üzerine çalıştığı bir kitabı vardı, bastıramadan vefat etti. Ecevit Vakfı olarak onun kaleme aldığı anılarını kitaplaştırma çalışmamız devam ediyor" dedi. Emrehan Halıcı, Ecevit çiftinin hayatlarını konu alan bir film projesi de düşünüyoruz açıklaması yaptı.

  1986’da Bülent Ecevit’in siyasi yasaklı olduğu dönemde Demokratik Sol Parti’yi (DSP) kuran ve genel başkanlığını yapan Ecevit'in kabrine, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal bir ziyaret gerçekleştirdi.

  Ziyarete ilişkin DSP'den yapılan yazılı açıklamada Önder Aksakal "Demokratik Solcular olarak emanetinizi yeniden parlamentoya taşımaya kararlıyız. Biz de gösterdiğiniz yolda sizin ışığınızda yürümeye devam edeceğiz. Rahat uyuyun," ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow