hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Roman vatandaşlara bin 71 konut

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı roman vatandaşlara yönelik adımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığı ile iş birliği yapıldı. Roman vatandaşların taleplerine uygun, yatay mimaride bin 71 konut inşa edilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Roman vatandaşların barınma sorunlarını çözmek için kolları sıvadı. Bu çerçevede roman vatandaşların taleplerine uygun, yatay mimaride bin 71 konut inşa edilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Roman vatandaşların yoğunluklu yaşadığı bölgelerin milletvekilleriyle buluştu. Roman vatandaşlarla alakalı barınma, eğitim, kadınların istihdamına katılımı ve gençler ile ilgili çalışmalar yaptıklarını belirtti.

  Bakan Yanık, Roman vatandaşların yoğun yaşadığı illerde çeşitli hizmetler veren sosyal dayanışma merkezleri ve dezavantajlı tüm bölgelerde aile destek merkezleri sayılarını da artıracaklarını belirtti. Bakanlığın bir eğitim müfredatı çalışacağını söyleyen Bakan Yanık, "Ortak bir eğitim formasyonu temin etmeye çalışacağız." ifadelerini kullandı. Bakan, ayrıca roman vatandaşların yoğun yaşadığı illerdeki kadınlar açısından kooperatiflerin yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmaların da devam ettiğini vurguladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow