Sahiplenilen fidan sayısı 13 milyonu aştı

Video: Sahiplenilen fidan sayısı 13 milyonu aştı

"Daha yeşil bir Türkiye" sloganıyla yola çıkıldı, "Geleceğe nefes" kampanyası başlatıldı. 11 Kasım'da 11 milyon fidanı toprakla buluşturmayı amaçlayan kampanyada belirlenen hedefse çoktan aşıldı. 13 milyon fidana ulaşıldı. Orman Genel Müdürlüğü bunun üzere sahiplenilecek fidan sayısı 20 milyona çıkardı.

"Geleceğe nefes” olmak için bir fidan sahiplenmeyi Türkiye çok sevdi. 11 milyon fidan hedefli kampanyada şimdiden 13.5 milyon fidan sahiplenildi.


"Geleceğe nefes” kampanyası için geri sayım sürerken vatandaşların fidan sahiplenmesi devam ediyor. Sadece Türkiye içinden de değil. ABD ve Almanya gibi pek çok ülkedeki Türkler de bir fidan sahiplenerek kampanyaya destek oluyor.


Kampanyayla ilgili bilgi veren Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey de toprakla buluşacak milyonlarca fidanın dikileceği bölgelere sevkiyatının devam ettiğini açıkladı.


Türkiye genelinde 2023 noktada dikim yapılacağını vurgulayan Karacabey, 35 bin Orman Genel Müdürlüğü personelinin de bu sırada görev yapacağını belirtti.


Türkiye’nin geleceğine nefes olacak kampanya, sadece “Tek noktada dikilen en fazla sayıda fidan” ile değil “en çok fidan dikim fotoğrafı' ile de Türkiye’yi Rekorlar Kitabı'na sokmaya hazırlanıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS