hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Salgın dönemi gençleri etkiledi

  Gençler ne istiyor? Bu konuyla ilgili sürekli çalışmalar yapılır. Gençler anlaşılmaya çalışılır. Şimdi Türkiye’de yapılan bir anketin sonuçlarını ekrana getireceğiz. Gençler mutlu mu? Kaygıları ve beklentileri neler?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gençlerin yüzde 40'ı mutlu, yüzde 27'si ise mutsuz. Bu sonuç türkiye gençlik sivil toplum kuruluşları platformu tarafından yapılan ankette ortaya çıktı. 34 ilde gerçekleşen ankete 15-30 yaş arası gençler katıldı. 8 bin 196 genç ile yüz yüze anket yapıldı.

  Ankete göre gençler mutluluk sebebi olarak aile ve sağlık durumlarını gösteriyor. Mutsuzluk sebebi olarak ise 3 madde belirleyici. Ekonomik sebepler, gelecek kaygısı ve salgın. Her 10 gençten 7'si ise, kendini değersiz hissediyor.

  Gençlerin örnek aldıkları kişiler listesinde anne babalarının haricinde, ilk 3'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iş insanı Elon Musk ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu geliyor. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de gençlerin örnek aldığı figürlerden.

  Ankete katılan gençlere yurt dışında yaşamak isteyip istemedikleri de soruldu. Gençlerin yüzde 42,9'u yurt dışında yaşamak istemediğini, yüzde 38,8'i ise yurt dışında yaşamak istediğini belirtti.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow