Şehit askerlere son görev

Video: Şehit askerlere son görev

Iğdır'da, Piyade Uzman Onbaşı Ali Yılmaz ile Piyade Uzman Onbaşı Yasin Çubuk ve Uzman Çavuş İbrahim Alıcı teröristlerle çıkan çatışmada şehit oldu. 

Şehitler; Şehit Bülent Aydın Havalimanı’nda düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı. Kütahya şehidi Piyade Uzman Onbaşı Ali Yılmaz 22 yaşındaydı. Ailesi, bayram için eve dönmesini beklerken şehidin acı haberiyle yasa boğuldu. 

Şehit için Koyuncuoğlu Camii’nde cenaze namazı kılındı. Ailesi yakınları onu son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Annesi, Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılıp, gözyaşı döktü. Şehit, Mamak Köyü Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Afyonkarahisar şehidi piyade uzman onbaşı Yasin Çubuk’un acı haberini alan yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehidin cenazesi ilk olarak baba ocağına götürüldü. Alınan helalliğin ardından köy meydanında tören düzenlendi. 5 bin kişinin katıldığı törenin ardından, şehidin cenazesi Şehit Çubuk Köy Mezarlığı’nda dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı. 

Tokat şehidi, 26 yaşındaki piyade uzman onbaşı İbrahim Alıcı, ailenin en küçüğüydü. Şehidin cenazesi önce helallik için baba evine götürüldü. Daha sonra büyük camide cenaze namazı kılındı. Ailesi, yakınları Türk bayrağına sarılı tabutunun başında gözyaşlarına boğuldu. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından şehit ilçe şehitliğinde toprağa verildi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS