Selami Altınok ve Efkan Ala'dan CNN Türk'te önemli açıklamalar

Selami Altınok ve Efkan Ala'dan CNN Türk'te önemli açıklamalar

17-25 Aralık sürecinden hemen sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne atanan AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok ve dönemin İçişleri Bakanı Bakanı, AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı.

Altınok'un açıklamalarından satır başları şu şekilde:


Göreve geldikten sonra FETÖ'nün kripto telefonlarımızı bile dinlediğini öğrendik. Hükümeti tamamen yıkmak istiyorlardı. Yüzlerce dosya kaçırıldı o süreçte. Bir gün işimize yarar diye yüzlerce kişiyi dinlemişler. 


O SÜREÇTE SİYASET NASIL BİR SINAV VERDİ?


Muhalefet maalesef o dönemde 15 Temmuz'daki desteği göstermedi. Siyaset o süreçte iyi bir sınav vermedi. 


Bu tür hadiselerin tekrar yaşanmaması için devletin içerisinde birilerinin örgütlenmesine fırsat vermemiz gerekiyor.EFKAN ALA'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR


Dönemin İçişleri Bakanı, AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala'nın açıklamalarından satır başları şu şekilde:


Çok açık bir biçimde darbe girişimiydi. Türkiye'yi kaotik bir ortama sürüklemek istediler. 81 ili kapsayacak şekilde operasyonlar hazırlamışlardı, bunlar durduruldu. FETÖ'nün ipi başkalarının elinde. 


FETÖ İLE MÜCADELE NE DURUMDA?


Bis sistem reformu bunları önleyebilir. Türkiye, FETÖ ile topyekün mücadele etmeli. 17-25 Aralık'tan sonra bile bu örgütün ne olduğu tüm kesimler tarafından tamamen anlaşılmadı. 15 Temmuz'dan sonra herkes bunların ne olduğunu anladı. 15 Temmuz'da yapılmak istenen darbe, yöneticilerin dirayeti ile önlendi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS