Semiha Yıldırım Sivas'ta 14. okulu açtı

Video: Semiha Yıldırım Sivas'ta 14. okulu açtı
<a class="in-news-link" href="/sivas" target="_blank" title="Sivas haberleri">Sivas</a>'ın Suşehri ilçesinde "81 İl 81 Anaokulu" Projesi kapsamında yaptırılan ve Başbakan <a class="in-news-link" href="/binali-yildirim" target="_blank" title="Binali Yıldırım haberleri">Binali Yıldırım</a>'ın eşi <a class="in-news-link" href="/semiha-yildirim" target="_blank" title="Semiha Yıldırım haberleri">Semiha Yıldırım</a>'ın Çanakkale'de şehit olan dedesi Kemal Yıldırım'ın adının verildiği anaokulunun açılışı gerçekleştirildi.

Sivas'ın Suşehri ilçesinde "81 İl 81 Anaokulu" Projesi kapsamında yaptırılan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'ın Çanakkale'de şehit olan dedesi Kemal Yıldırım'ın adının verildiği anaokulunun açılışı gerçekleştirildi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım ise 66 anaokulu yapımı için bağışçıların hazır ve inşaatlarının başladığını söyledi. Projeyi destekleyen Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı ve bağışçılara teşekkür eden Yıldırım, "Bir öğretmen olarak değil bir anne, bir kadın olarak da eğitimin yeni nesillerimize neler kazandıracağını bizzat izleme imkanı bulduk. Yeni nesillerimizin yetişmesinde, yarınlara
hazırlanmalarında benim de payım olmasından daima gurur duydum." dedi. Ülkedeki tüm öğretmenlerin kendisiyle aynı hissiyat içerisinde olduğuna işaret eden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Her yeni açılan okul, bana gelecek nesiller adına umutlar veriyor. Bu projenin oluşmasında, uygulanmasında çok güzel destekler aldık, fevkalade fikirlerle, görüşlerle karşılaştık. Bu sinerjiyi en iyi şekilde kullanmaya gayret ettik. Bir okulumuza bir şehidimizin ismini vererek toplumsal hassasiyetlerimize ve birlik ruhumuza bir katkıda bulunmak istedik. Çanakkale şehidi dedemin adını verdiğimiz okulu açıyoruz. Bu vesiyle vatan uğruna canını vermiş tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimizin bir an önce sıhhatlerine kavuşması için dua ediyoruz. Şu anda sınırlarımızın güvenliğini sağlamakta olan Zeytin Dalı Operasyonu'nda görev alan güvenlik güçlerimizin Rabb'im yardımcıları olsun. Görevlerini başarıyla tamamlayıp biran önce sağ salim dönmeleri için dua ediyoruz. Onlar büyük fedakarlıklarla bu millete hizmet ederek çocuklarımızın güvenle okullarına gitmelerini sağlıyorlar. İnşallah bu okullarda yetişecek gençlerimizin de gelecekte ülkemize en güzel şekilde hizmet edeceklerine inanıyorum."

İstanbul Kızılay Şube Başkanı ve aynı zamanda Başbakan Binali Yıldırım'ın kardeşi İlhami Yıldırım da projenin baş mimarının Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım olduğunu belirtti. İlk anaokulunun 2015'te Bitlis'in Adilcevaz ilçesine yapıldığını anımsatan Yıldırım, bugün 14. anaokulunun açılışının gerçekleştirildiğini dile getirdi. Yıldırım, 66 anaokulunun yapımı için bağışçıların Semiha Yıldırım'ın himayesinde bulunduğunu ve inşaatlara başlandığını aktararak, "2019 yılı sonunda Allah nasip ederse 81 ilde 81 Kızılay anaokulumuzu da Milli Eğitim Bakanlığına devretmiş olacağız." diye konuştu.

Konuşmaların ardından okulun açılışı gerçekleştirildi. Yılmaz, Semiha Yıldırım ve beraberindekiler, açılış törenin ardından Yalnızbağlar Mahallesi'nde Semiha Yıldırım'ın isminin verildiği Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti. Programa, Sivas Valisi Davut Gül, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Sivas 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Başbakan Binali Yıldırım'ın kızı Büşra Bahar Köylübay ve vatandaşlar katıldı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS