Seyahat izni başvuruları

Video: Seyahat izni başvuruları

31 ile giriş çıkışlar yasaklandı. Seyahati zorunlu olanlar izin belgesi başvurusunda bulunmaya devam edebilecek. Şehirler arası seyahatlere ilk kısıtlamanın geldiği 29 Mart'tan 3 Nisan'a kadar seyahat için izin belgesi için başvuran kişi sayısı ülke genelinde 168 bin 517 oldu. Kabul sayısı ise 40 bin civarında kaldı.

30 Büyükşehire ve Zonguldak'a giriş ve çıkışlar koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklandı. Yasak sonrası seyahat izin belgesi uygulaması ise halen devam ediyor. Geçerli nedenlerini kanıtlyanlar, izin belgesi için başvurabilecek.

Vefat, hastalık gibi nedenleri olanlar, bir şehre iş için gidip ikametlerine dönmesi gerekenler, ++ valiliklere seyahat izin belgesi başvurusu yapabilecek. Seyahati zorunlu bulunanlara izin belgesi düzenlenecek.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da seyahat izin belgesine ilişkin açıklama yaptı. Kovid-19 tanısı dışında başka nedenlerden dolayı hayatını kaybedenlerin cenaze aracı veya ambulansla memleketlerine sevki için sehayat izni verilecek, her cenaze için azami sayı 4 kişiyle sınırlıdır dedi. Terhis olan askerlerin İstanbul'dan ayrılışına ise sınırlama olmadığını söyledi Vali Yerlikaya. Terhis belgesi yeterlidir, terhis olacak askeri almak için özel araç ile gelecek 1 kişinin, oturduğu ilden “seyahat izin belgesi”alması şartıyla İstanbul’a giriş ve çıkışına izin verilecektir, ifadelerini kullandı.

Seyahat izin belgesi uygulamasında başvuru sayıları yüksek.
İçişleri Bakanlığı'ndan edinilen verilere göre 29 Mart- 3 Nisan tarihleri arasında ülke genelinde toplam 150'binden fazla başvuru yapıldı.

Seyahat etmek için tüm iller bazında toplam 168 bin 517 başvuru yapıldı. Bu başvuruların 56 bin 874'ü reddedildi, 41 bin 927'si onaylandı. Beklemede olan başvuru sayısı ise, 69 bin 716.

Vaka sayısının en yüksek olduğu İstanbul'da da rekor başvuru var ancak onay verilen başvuru sayısı oldukça kısıtlı.

Buna göre, İstanbul'da 59 bin 311 seyahat izin belgesi başvurusu yapıldı. Bu başvurulardan sadece 3 bin 313'üne izin verildi, 25 bin 505 başvuru ise reddedildi. Hali hazırda beklemede olan başvuru sayısı 30 bin 493.

Peki geçerli bir neden varsa başvurular nereye yapılıyor? Vatandaşlar başvurularını E-Başvuru Sistemi üzerinden ya da vefa iletişim sistemi aracılığıyla il valiliklerine iletiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS