Şimşek: Enginyurt tüm aileme küfretti

Şimşek: Enginyurt tüm aileme küfretti

Katıldığı bir programda Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt ve korumasının saldırısına uğrayan Gazeteci Latif Şimşek CNN TÜRK'e konuştu. Enginyurt'un yargıya hesap vereceğini söyledi. Cemal Enginyurt'tan ise saldırıdan 2 gün sonra özür mesajı geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Allah razı olsun diyen adam bana bunu yaptı. Cemal Enginyurt'un yanında babası bile güvende değildir."

Tartışma alevlendi, fiziki saldırıya uğradı. Gazeteci Latif Şimşek, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt ve koruması tarafından darbedildiği anları CNN TÜRK'te anlattı.

"Stüdyoda kalkıp yanıma geliyor, burun buruna geliyoruz, orda yapsana. Korumaları içeri girince bir daha saldırmaya çalıştı. Çünkü artık yalnız değil."

Gece Görüşü'ne konuk olan Gazeteci Latif Şimşek, olayın öncesi ve sonrasında Enginyurt'a yönelik hakaret içeren bir ifadesi olmadığını ancak Enginyurt'un kendisine küfür ettiğini söyledi. "Enginyurt yargıya hesap verecek" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Anneme, kardeşime, çoluğuma çocuğuma. Bu küfürlerin hesabını verecek. DP Genel Başkanı'nın sahip çıktığı adam bu adam.

Öte yandan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, Gazeteci Latif Şimşek'e yönelik saldırı olayına ilişkin özür diledi. "Siyasi sıfat ve sorumluluklarımıza denk katılımcıların bulunmadığı TV programlarına katılmam en büyük hatam olmuştur." diyen Enginyurt, "Türk milletinden, kamuoyundan ve mesleğini layıkıyla yerine getiren basın camiasından özür diliyorum." ifadelerini kullandı.

Saldırı sonrası gözler Demokrat Parti genel merkezinin alacağı tutuma çevrildi. Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal, "Enginyurt hakkında ihraç süreci başlatılacak mı?” sorusuna, "Böyle bir sürecimiz yok, anlamaya çalışıyoruz, değerlendirme yaparız" yanıtı verdi.