hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sırp çete lideri Karadağlı çıktı

  Sırp çete lideri Zeljko Bojanic, Sarıyer'deki villasında yakalanmıştı. Bojanic, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Peki ifadesinde neler söyledi? Detayları, o ifadeye ulaşan CNN TÜRK Muhabiri Ceylan Sever aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İnterpol'ün kırmızı bültenle aradığı ve adı uyuşturucu kaçakçılığına karışan çete lideri Zeljko Bojanic, Sarıyer'deki bir villada yakalandı. Bahçeye bir şey gömdüğü iddiası üzerine villanın bahçesinde yapılan kazı çalışması, havadan görüntülendi.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce gözaltı işlemleri tamamlanan Bojanic, adliyeye gönderildi. Savcı ifadesinin ardından, tutuklanması talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Burada kendisine isnat edilen sırf çete lideri ifadesini de çürütmeye yönelik bir açıklama yaptı, kendisinin Karadağlı olduğunu söyledi.

  Karadağ‘dan 2010 yılında ayrıldığını ileri süren Zeljko Bojanic, 12 yıl boyunca Karadağ'a adım atmadığını ve bahsi geçen örgüt üyeleriyle arasındaki yaş farkı nedeniyle bir bağlantısının olmadığını ileri sürdü. Hakimlik, telefonundan çıkan deliller, İnterpol tarafından aranması nedeniyle tutuklanmasına karar verdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow