Site yönetimlerine yetkinlik geliyor

Site yönetimlerine yetkinlik geliyor

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Çoğu zaman site yönetimlerinde yaşanan sorunlar gündeme geliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı da bu konuya dikkat çekti. Bundan böyle her isteyen site yöneticisi olamayacak, belirli kriterler aranacak. Detayları, Samet Güner ve Yasin Kamaloğlu, Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu ve ASİYED Başkanı İbrahim Güllü’ye sordu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, tesis yönetimi ile ilgili yetkinliğin ve denetimin artması gerektiğini söyledi ve bununla ilgili yapacakları çalışmayla tesis yöneticilerinin tıpkı bir müteahhit gibi bir belge ve standarda sahip olması gerektiğinin altını çizdi.

 Site yönetimlerine yetkinlik geliyor

Konuyla ilgili CNN TÜRK Muhabiri Samet Güner’e açıklamalarda bulunan Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, “Gerçekten önüne gelen, apartman, site yönetmeye kalkmamalı. Yapılacak yasal düzenleme ile şeffaflık sağlanacak apartman sistemi malikleri ve sakinleri de kime ne ödediklerini niçin ödediklerini açık olarak öğrenebilecekler” İfadelerini kullanırken, ASİYED Başkanı Avukat İbrahim Güllü de “Bir eğitim olmalı, bir sertifikasyon olması ve hukuk formasyonunun mutlaka olması gerekir. Yöneticiler, her ay bir önceki ayın bilançosunu yani gelir ve giderini kat maliklerine sakinlerine iletmek durumundadır bunu açık ve şeffaf olarak denetlenebilir şekilde yapmalarında da fayda var” şeklinde görüş belirtti.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber